Zastupitelstvo MČ Praha 4 proběhlo 14.12.2011

7. prosince 2011 v 23:27 |  JEDNÁNÍ S ÚŘADY
Náš příspěvek do diskuse:
....pozemky, o kterých se hovoří v bodu 7g jsou ty, na nichž je plánována megalomanská výstavba komplexu pod názvem Happy Way District. Poté, co občané Podolí měli možnost se studií seznámit (podotýkám, že to bylo čistě náhodou), je většina z nich zásadně proti této výstavbě.

Z poz
* Z jiných příkladů na Praze 4 je evidentní, že vlastnictví pozemků, (resp. jeho svěření do správy MČ) může být jedním z hlavních účinných nástrojů, jak zabránit megalomanské výstavbě resp. ovlivnit podobu a rozsah budoucí výstavby na pozemku.

To je velmi cenné. Je třeba si uvědomit, že v blízkém okolí Sinkulovy ulice, která je již nyní přetížená, je dalších téměř 6000 m2 pozemků, které jsou ve vlastnictví soukromých osob či firem a výstavba na nich bude ovlivnitelná ještě méně.

Pokud magistrát pozemky svěří do správy, apelujeme na Vás, že je třeba s nimi nakládat uvážlivě. Považovali bychom za zásadní pochybení, kdyby došlo k opakování situace z r. 2008.
Pro připomenutí, do r. 2008 MČ byla dokonce vlastníkem části pozemků, o kterých je řeč. Jednalo se o podíl 1/96. Zastupitelstvo v r. 2008 odhlasovalo prodej tohoto svého podílu. Ačkoli byl podíl malý, mohl být nyní účinným nástrojem ovlivnění výstavby (jako tomu bylo v případě některých jiných projektů).

Je (totiž) důležité, při nakládání s pozemky vnímat jejich celkovou plochu a lokalitu, nikoli pouze velikost vlastnického podílu. Při pohledu do mapy již tehdy muselo být zřejmé, že uvedený pozemek bude svým umístěním a rozlohou svádět investora k masivní výstavbě.

(Pro doplnění uvádím, že prodej stejného podílu schválila MČ rovněž v r.2007 na druhé straně Podolských schodů na srovnatelně velkém pozemku. Pozemek tak připadl zcela do rukou soukromého vlastníka a MČ tak přišla o svůj hlavní trumf.)

Pokud magistrát svěří pozemky do správy MČ, požadujeme, aby při budoucí výstavbě nedocházelo k jakýmkoli, zdůrazňuji jakýmkoli výjimkám a úpravám ÚP. ÚP má plnit regulační funkci, nikoli být odrazovým můstkem pro úpravy a udělování výjimek.

Nepřejeme si, aby ÚP se stával nadále cárem papíru v rukou developerů a víme, že MČ je jedním ze subjektů, které takovému jednání mohou zabránit.
Lze toho však dosáhnout pouze důsledným přístupem a uplatňováním všech zákonných pravomocí, které MČ má.

Děkuji
 


Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:13 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama